- Jeg angrer ikke på hva jeg gjorde. En dag vil vi bli fri okkupasjonen og da vil jeg bli fri fra fengsel, sier terroristkvinnen Ahlam Tamim.
I august 2001 kjørte hun selvmordsbomberen til Sbarro-restauranten i Jerusalem. Minst 15 israelere, der i blant seks barn, ble drept i eksplosjone.
Tamimi sitter med 16 livstidsdommer i Hasharon-fengselet, sammen med 106 andre kvinnelige sikkerhetsfanger. Søndag 26. mars lot hun seg intervju av Raanan Ben-Zur, journalist i Yedioth Aharonot.
– Jeg vil komme ut av fengsel, og jeg vil avvise Israels rett til å eksistere. Samtaler vil bare ta sted når Israel innser at dette er islamsk land, sier Tamimi, som er Hamas-medle.
Amana Muna har også livstidsdom, etter at hun ble funnet skyldig i medvirkning til drapet på den israelske tenåringen Ofir Nahum. Som Fatah-terrorist er hun ikke særlig begeistret for det palestinske valgresultatet, men hun later til å ta det med r.
– Det er ikke noe forskjell på Fatah og Hamas, sier hu.
Palestinske myndigheter har jevnlig sendt penger til Muna og andre terrorister i israelske fengsel, men etter valget har det ikke kommet noe ennå. Heller ikke Muna angrer på det hun gjorde, og hun har tro på å slippe fr.
– Du vil se meg utenfor [fengselet] til slutt, sier hu.
