Statsminister Benjamin Netanyahu hadde samtaler med president Barack Obama i Det hvite hus i to omganger natt til onsdag, norsk tid. Det første møtet i Det ovale kontor varte omkring 90 minutt, en halvtime lengre enn planlagt. Etter dette møtet trakk Obama seg tilbake til sin private leilighet, mens Netanyahu hadde samtaler med sine medarbeidere i Roosvelt-rommet.
Den israelske statsministeren ba deretter om en ny samtale med Obama, og den amerikanske presidenten kom ned til en ny samtale på 35 minutt i Det ovale kontor, forteller en kilde i Det hvite hus.
Obama-administrasjonen har ikke gitt en formell melding om hva samtalene dreide seg om. Dette er et brudd med kutyme. Journalister ble heller ikke invitert til de første minuttene av møtet for å høre offisielle uttalelser eller ta bilder.
Ifølge statsminister Netanyahu var det en “god atmosfære” under samtalene. Medarbeidere av de to statslederne fortsetter samtaler onsdag.
Flere av Norges mest innflytelsesrike organisasjoner ser på Israel som et av verdens største problem.
Derfor må alle vi som støtter det jødiske folkets rett til sin egen stat mobilisere!
Klikk her for å bli medlem av MIFF nå, fra kun kr. 4,- per uke
eller gi en gave
Belastes neste mobilregning
Hjertelig takk for din støtte!
Belastes neste mobilregningGi gave til bankkonto 78770654539 dersom du ønsker skattefradrag