Norges representant i Ramallah, Tor Wennesland, har lovet å fortsette overføringer også til den nye palestinske samlingsregjeringen hvor Hamas inngår, opplyer Ali Jarbawi i PA-regjeringen til det palestinske nyhetsbyrået Ma’an. I følge nyhetsmeldingen gir Norge 140 millioner dollar årlig til PA, en sum som tilsvarer 760 millioner kroner.
USA har truet med å holde tilbake bistand til PA dersom ikke den nye samlingsregjeringen oppfyller de internasjonale kravene om anerkjennelse av Israel, forpliktelse til tidligere inngåtte avtaler og stans av vold.
– USA vil ikke ha noe å gjøre med en palestinsk regjering hvor Hamas inngår uten at Hamas følger kvartettens prinsipper, sa USAs utenriksminister Hillary Clinton torsdag.
Flere av Norges mest innflytelsesrike organisasjoner ser på Israel som et av verdens største problem.
Derfor må alle vi som støtter det jødiske folkets rett til sin egen stat mobilisere!
Klikk her for å bli medlem av MIFF nå, fra kun kr. 4,- per uke
eller gi en gave
Belastes neste mobilregning
Hjertelig takk for din støtte!
Belastes neste mobilregningGi gave til bankkonto 78770654539 dersom du ønsker skattefradrag