Representanten fra Florida besøker mandag og tirsdag de jordanske myndighetene i Amman, før han tar turen til Israel og Jerusalem, opplyser Jerusalem Post. Reisen kommer en måned etter at Marco Rubios trolig fremste motkandidat i kampen om å bli republikanernes presidentkandidat om fire år, senator Rand Paul, besøkte de samme stedene.
Paul er høyresiden i partiet og Tea Party-bevegelsens store håp om fire år, mens Rubio med sin cubanske bakgrunn representerer “det nye”, moderate republikanske partiet. Nominasjonskampen hos republikanerne kommer også til å bli en intern kamp om partiets sjel og retning, som disse to er eksempler på.
På sine hjemmesider før avreisen til Midtøsten, skrev Rubio om USAs forhold til Israel:
– USAs vennskap med Israel er virkelig noe helt spesielt. Vi må fortsette å gjøre alt vi kan for å støtte dette fyrtårnet for demokrati, religionsfrihet og fritt næringsliv i hjertet av en ustabil region.
– De siste årene har jeg tatt et skritt fra ikke bare å støtte Israel, men jeg har begynt å elske det Israel er og det Israel står for, sa Rubio under en tale i november. Les MIFFs referat og se video av talen.
Flere av Norges mest innflytelsesrike organisasjoner ser på Israel som et av verdens største problem.
Derfor må alle vi som støtter det jødiske folkets rett til sin egen stat mobilisere!
Klikk her for å bli medlem av MIFF nå, fra kun kr. 4,- per uke
eller gi en gave
Belastes neste mobilregning
Hjertelig takk for din støtte!
Belastes neste mobilregningGi gave til bankkonto 78770654539 dersom du ønsker skattefradrag