Flere syriske granater har landet på israelsk side av grensen på Golan, ettersom borgerkrigen i nabolandet stadig rykker nærmere grenseområdet. Syriske stridsvogner skal også ha vært innom den demilitariserte sonen mellom landene, rapporterer Jerusalem Post. Israel, som ønsker å unngå opptrapping av konfliktnivået i nord, blant annet på grunn av den spente Iran-situasjonen, ber nå Syria om å holde seg unna. Minister for strategiske saker, Moshe Ya’alon, bekrefter at det er sendt signaler til Damaskus.
– Den andre siden (syriske myndigheter) har ikke akkurat mottatt et lite antall meldinger i det siste, skrev Likud-mannen på sin Twitter-konto.
Han la til at Syria til nå har rettet seg etter kravene som Israel har satt.
– Dersom vi ser at dette slår ut mot oss, vet vi hvordan vi forsvarer israelske innbyggere og vår stats suverenitet, la Ya’alon til.
Flere av Norges mest innflytelsesrike organisasjoner ser på Israel som et av verdens største problem.
Derfor må alle vi som støtter det jødiske folkets rett til sin egen stat mobilisere!
Klikk her for å bli medlem av MIFF nå, fra kun kr. 4,- per uke
eller gi en gave
Belastes neste mobilregning
Hjertelig takk for din støtte!
Belastes neste mobilregningGi gave til bankkonto 78770654539 dersom du ønsker skattefradrag